امروز همه بهشت دعوتیم

ساعت ۱٠:٢۴ ‎ق.ظ روز جمعه ۱۶ بهمن ۱۳۸۳   کلمات کلیدی:    

«قرار خوبان»، امروز در «بهشت» شهرها و روستاهاست تا «وصل نیکان» یک بار دیگر شکل بگیرد و شاهدان و شهیدان در شهودی تازه، راز «مانایی» و «نامیرایی» افشا کنند و شاهدان بر سجاده‌هایی که سنگ قبر شده است ترانه ، آیه و گل ببارند و سرها را به احترام سر دارها فرود آورند و سرفرازان شهید ادامه راه را با سرانگشت نور، نشان دهند.
امروز، در بهشت شهدای همه شهرها، «شهد» می‌چشانند و «شهود» می‌بخشند. این درست که هر کس از این وادی نور به اندازه ظرفیتش جام برمی‌گیرد اما هیچ دستی خالی و هیچ نگاهی بی‌تماشا و هیچ لبی، خشک باقی نمی‌ماند پس هر کس پای رفتن دارد پای به راه بگذارد و آنانی که زخمی در پا خلیده دارند یا «شرم حضور» آنها را از رفتن باز می‌دارد، در دل خود به زیارت شهدا بروند. لااقل هنوز باید گوشه‌ای از قلب‌هامان پاک و مطهر مانده باشد که بتواند خاک پای شهیدان شود.
این درست که شرمنده‌ایم. این درست که به قصور و تقصیر درمانده‌ایم اما همانطورکه خدا فقط خدای آدمهای خوب نیست و نگران چون ما در راه ماندگان هم هست، شهیدان که خلیفه عشق خدایند و مظهر شئون او، برادران ما هم هستند. این درست که ما آنها را یوسف‌وار به چاه فراموشی سپردیم اما آنها یوسف هستند و دریغ که یوسف برادران گناهکارش را فراموش کند. از کرامت الهی یوسف بدور است نبخشد برادرانش را مخصوصا اگر در نگاهمان شرم حضور را هم بخوانند. باور کنیم آنها مثل ما فراموشکار و غفلت‌زده نیستند، آنها شاهد هستند و نگران ما دل دریایی‌شان اگر متلاطم می‌شود به خاطر ماست. مایی که قرار بود نگهبان شهادت باشیم و پاسبان سبزاندیش حریم سرخ شهیدان. اما آنها که مثل ما نیستند، در باغستان نگاهشان فرصت گل شدن هر خاری «وصل» و«مل» شدن هر «سرکه‌ای» و طلا شدن هر سکه‌ای وجود دارد. دریای وجودشان هم آنقدر کرانه دارد که هر «بی‌قراری» در آن «قرار» گیرد.
آنها از خدای خویش آموخته‌اند که حتی منتظر گنهکاران باشند و چشم به راه آنانی که از راه پشیمانی باز می‌آیند. آنها ما را می‌پذیرند، بالاتر از این آنها منتظر ما هستند. با شاخه‌ای گل به دیدارشان برویم که گل را آبرو بخشیده‌اند.
امروز، بعدازظهر، قرار همه خوبان، بهشت شهیدان

     
 
  کارت دعوت شهدا     ساعت ۱٠:٢٢ ‎ق.ظ روز جمعه ۱۶ بهمن ۱۳۸۳   کلمات کلیدی:    

 
در خانه دلت را باز می‌کنی، می‌بینی برایت کارت دعوت فرستاده‌اند، با دستانی که هنوز پر وضو است، پاکت را می‌گشایی، بوی عطری بهشتی سر مستت می‌کند. به خط‌ها نگاه می‌کنی واژه‌ها برایت آیه می‌شوند با تدبر می‌خوانی، لبخند لبانت و شرم نگاهت را پر می‌کند» تو به بهشت شهدا دعوت شده‌ای. با خود نجوا می‌کنی، عجب با محبت و با معرفتند یاران شهید که مرا هم فراموش نکرده‌اند هر چند خیلی‌ها ما را از یاد برده‌اند در پیچ و خم زندگی روزمره، هر چند ما خود هم گاه فراموشمان می شود میثاقمان چه بود و قرارمان چه؟... حالا شهیدان برای ما کارت دعوت فرستاده‌اند یا قرار عصر امروز در بهشت شهدای شهرها و روستاهای استانهای خراسان

/ 0 نظر / 9 بازدید